YouTube

Instagram

Petra Povolná

Jmenuji se Petra Povolná a je mi 22 let. Bydlím v malé vesnici jménem Dřísy asi 30km od Prahy. Nyní studuji Univerzitu J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Se sportem jsem začala v pěti letech. Zkoušela jsem zimní lyžování, latinsko-americké tance, ale nakonec jsem si vybrala to, co mě bavilo nejvíce, a tím bylo vodní lyžování. Od té doby se plně věnuji tomuto sportu a jsem členem Water ski klub Neratovice.

Krátce po mém seznámení s vodním lyžováním se dostavily první úspěchy, v 8 letech jsem vyhrála mistrovství ČR ve všech třech disciplínách (slalom, skok, figurální jízda) a v juniorské kategorii jsem trojnásobnou mistryní ČR. V 10 letech jsem byla zařazena do reprezentačního týmu ČR, ve kterém jsem dodnes. Ve 14 letech jsem poprvé získala bronzovou medaili na mistrovství Evropy v kategorii do 14 let ve figurální jízdě. Stejného úspěchu jsem dosáhla v disciplíně kombinace (součet všech tří disciplín) v kategorii do 17let.

V roce 2011 jsme vybojovali historicky první bronzovou medaili na mistrovství Evropy Open v týmech. Minulý rok jsem se poprvé zúčastnila Univerzitního mistrovství světa v Chile, odkud jsem si odvezla pro mne zatím nejcennější bronzovou medaili a pohár za druhé místo, které se nám povedlo vybojovat hned za týmem z USA.

Vodní lyžování patří do kategorie tzv. extrémních sportů, jejichž obliba každoročně stoupá. Účastním se nejrůznějších propagačních akcí, jako je např.: „Joyride“ největší sportovní festival v Evropě, vysílání v televizi, v tisku. Více o tomto sportu a o našem klubu na jezeře Křenek se můžete podívat na http://www.wsnwaterski.cz